СТОМАТОЛОГІЧНЕ ДИТЯЧЕ ВІДДІЛЕННЯ

Дитяче стоматологічне відділення КЗОЗ «Харківська стоматологічна поліклініка №7» забезпечує надання медичної стоматологічної допомоги дітям у віці від 0 до 18 років . Фахівці відділення виконують відповідальну місію, дбаючи про здоров’я підростаючого покоління. Оновлене медичне обладнання, на якому працюють лікарі, дозволяє успішно застосовувати сучасні методики лікування.

Штат дитячого стоматологічного відділення укомплектовано 13-ма висококваліфікованими досвідченими  лікарями, які мають різну спеціалізацію. Здоров’ям юних харків’ян опікуються 8 лікарів-стоматологів-терапевтів дитячих, 3 лікарі-стоматологи-хірурги та 2 лікаря-стоматологи-ортдонти та 4 медичних сестри.

Всі лікарі мають вищу або першу кваліфікаційну категорію та регулярно проходять атестацію.  У відділенні працює лікар-стоматолог-дитячий  Спірідонова Ксенія Юріївна, яка має науковий ступінь кандидата медичних наук та займається науково-педагогічною діяльністю у якості  доцента кафедри організації охорони здоров’я, публічного управління та адміністрування Харківської медичної академії післядипломної освіти.

Дізнатися більше про лікарів відділення

Налагоджена  співпраця з лікарями педіатричної служби, що у разі потреби дає змогу отримати необхідну консультацію, залучити фахівців-педіатрів до надання комплексної допомоги маленьким пацієнтам, які мають ускладнення.

Для дітей з соматичними захворюваннями проводиться лікування  в умовах загального знеболювання, яке проводиться  у міському центрі дитячої анестезіології у стоматології з денним стаціонаром, що функціонує при стоматполіклініці №7. Кожен такий випадок потребує індивідуального підходу, залучення лікарів-анестезіологів. Як висококласні фахівці Кульчицька-Чижик Я.І та Спірідонова К.Ю. приймають безпосередню участь у цій відповідальній роботі, проводячи лікування під знеболенням.

Перелік медичних стоматологічних послуг, що надаються дітям, має широкий спектр, а саме:

 • терапевтична допомога (лікування некаріозниих уражень та ускладненого та неускладненого карієсу);
 • ускладнених та неускладнених некаріозних вражень);
 • хірургічна допомога: видалення зубів (фізіологічна зміна, за необхідності – при ускладнених карієсах); проведення амбулаторних операцій: пластика вуздечки верхньої губи та пластика вуздечки нижньої губи, язика;
 • ортодонтична допомога: лікування зйомними апаратами (пластинками) та спеціалізованими апаратами-трейнерами (за показаннями). При ранньому видаленні зубів проводиться раннє протезування тимчасового прикусу для відновлення функції раціонального жування з метою запобігання порушення мовотворення.
 • виготовлення ортодонтичних апаратів  (цією роботою зайняті 3 фахівці зуботехнічної лабораторії, які обслуговують дитяче стоматологічне відділення).

Важливим напрямком роботи фахівців відділення є проведення щорічних медичних оглядів дитячого населення закріпленої зони обслуговування, які тривають впродовж 9 місяців – з вересня по травень – у відповідності до розроблених графіків. Медичними оглядами лікарів-стоматологів охоплені 34 дитячих дошкільних заклади, у яких перебуває 5700 дітей  та 32 загальноосвітні школи, де нараховується 17300 учнів. Цей відповідальний розділ роботи лікарів-стоматологів включає:

 • профілактичні огляди дітей;
 • герметизація фіссур (інвазивна та неінвазивна);
 • проведення обробки зубів фтор препаратами;
 • призначення екзогенної профілактики (обробка зубів спеціальними засобами у домашніх умовах);
 • навчання стоматологічній гігієні (проводяться спеціальні уроки гігієни з подальшим контролем);
 • консультативна та роз’яснювальна робота з батьками з метою націлювання їх на забезпечення стоматологічного здоров’я дітей.
 • Дитяче стоматологічне відділення розташоване у спеціально відведеному приміщенні, що розміщене на I поверсі (ліве крило будівлі поліклініки). Зусиллями медпрацівників тут створені комфортні умови лікування для дітей. Зі смаком оформлені інтер’єри, в які логічно вписуються куточки з яскравими іграшками, наявність елементів ненав’язливого інформування про профілактичні заходи стоматологічного спрямування, – такий вигляд має відділення.

  Максимально допомогти дітям, надати своєчасну і кваліфіковану допомогу, активно спрямовувати зусилля на профілактику захворювань – на це спрямовані зусилля медпрацівників дитячого стоматологічного відділення.

До ваших послуг


ВИЩА АКРЕДИТАЦІЙНА КАТЕГОРІЯ ○ ЦІЛОДОБОВИЙ ПРИЙОМ, ВКЛЮЧАЮЧИ ВИХІДНІ ТА СВЯТКОВІ ДНІ

ОНЛАЙН-ЗАПИС НА ПРИЙОМ ТА ВИКЛИК ЛІКАРЯ ДОДОМУ  ○ СУЧАСНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

АТМОСФЕРА ДРУЖЕЛЮБНОСТІ ТА ЗАТИШКУ  ○ УВАГА  ДО КОЖНОГО ПАЦІЄНТА

КНП «Міська стоматологічна поліклініка № 7» ХМР
При використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове
2019

пр. Перемоги, 53-а, м. Харків 61174, Е-mail: [email protected]
реєстратура: доросла (057)725-07-88, дитяча (057)725-07-86, приймальня (057)725-07-95